Kripto Piyasasında “Aşırı Korku”

Kripto Piyasasında “Aşırı Korku”

Salı günü yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin piyasasındaki duyarlılığı ölçen bir metrik olan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, Nisan 2020'den bu yana görülmeyen "aşırı korku" seviyelerine düştü.

Piyasadaki aşırı korku, geçen haftanın Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşün, geçen ayın 65.000 $ 'a yakın rekorundan yaklaşık 43.200 $' a düşmesinin ardından geldi.

Norveçli bir analiz firması olan Alternative'den alınan bilgiye göre, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, geçen hafta "açgözlü" diye nitelendirilen 73 seviyesinden 21'e düştü.

Arcane analistleri, "Geçen hafta korku, belirsizlik ve şüpheyle doluydu ve Bitcoin fiyatı düştü" diye yazdı. "Geçmişte, bunun gibi son derece korkulu bir piyasada, tarihsel olarak boğa döngüleri sırasında sert satın alma fırsatları sunmuştur."

Kaynak: Coindesk

Benzer Haberler
Abone Ol

Haberlerimizden anında haberdar olmak için abone ol!

Uyarı! Sitemizdeki içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Makelelerde ve haberlerde bahsedilen hiçbir şey, herhangi bir kripto varlığı satın almak ve satmak için herhangi bir türde talep, tavsiye, teklif veya onay teşkil etmez. Herhangi bir finansal piyasada alım satım yapmak risk içerir ve fon kaybına neden olabilir. Herhangi bir yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmalıdır.