Polis, 180 Milyon Sterlin Değerinde Kripto Para Ele Geçirerek Yeni İngiltere Rekoru Kırdı

Polis, 180 Milyon Sterlin Değerinde Kripto Para Ele Geçirerek Yeni İngiltere Rekoru Kırdı

İngiltere Metropolitan Polisi, kara para aklama soruşturmasının bir parçası olarak 180 milyon sterlinlik şaşırtıcı miktarda kripto paraya el koydu. Duyuru, Scotland Yard'ın önceki rekoru kırarak 114 milyon sterlinlik kriptoya el koymasından sadece birkaç hafta sonra geldi.

Dedektif Joe Ryan “Bir aydan kısa bir süre önce 114 milyon sterlinlik kripto para birimini başarıyla ele geçirdik. O zamandan beri soruşturmamız karmaşık ve geniş kapsamlı oldu" dedi. Meslektaşlarının parayı izlemek ve bağlantılı olabileceği suçluları belirlemek için çok çalıştıklarını vurguladı.

Devamında şunları söyledi:

"Bugünkü ele geçirme, bu şüpheli kara para aklama operasyonunun merkezindekilere odaklandıkça aylarca devam edecek olan bu soruşturmada bir başka önemli dönüm noktasıdır."

Soruşturma kapsamında polis memurları, 24 Haziran'da kara para aklama suçlarından şüphelenilen 39 yaşındaki bir kadını tutukladı. 10 Temmuz Cumartesi günü 180 milyon sterlinlik kripto parayı nasıl elde ettiği ile ilgili olarak kendisiyle görüşme yapıldı ve o zamandan beri temmuz ayı sonlarında belirsiz bir tarihe kadar kefaletle serbest bırakıldı.

Kaynak: Bitcoin News

Benzer Haberler
Abone Ol

Haberlerimizden anında haberdar olmak için abone ol!

Uyarı! Sitemizdeki içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Makelelerde ve haberlerde bahsedilen hiçbir şey, herhangi bir kripto varlığı satın almak ve satmak için herhangi bir türde talep, tavsiye, teklif veya onay teşkil etmez. Herhangi bir finansal piyasada alım satım yapmak risk içerir ve fon kaybına neden olabilir. Herhangi bir yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmalıdır.