Microstrategy 3.907 Bitcoin Daha Satın Aldı

Microstrategy 3.907 Bitcoin Daha Satın Aldı

Nasdaq listesinde yer alan Microstrategy şirketi daha fazla Bitcoin satın aldı. Şirket Artık 108.992 Bitcoin Tutuyor. CEO Michael Saylor tweet attı:

"Microstrategy, Bitcoin başına ortalama 45.294 dolar fiyatla 177 milyon dolar nakit karşılığında ek 3.907 bitcoin satın aldı. 23.08.2018 itibariyle, Bitcoin başına ortalama 26.769 dolar fiyatla 2,918 milyar dolar karşılığında 108.992 Bitcoin satın aldık."

Şirket ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) 24 Ağustos tarihli bir dosyada Bitcoin alımı konusunda bilgilendirdi.

Tüm halka açık şirketler arasında Microstrategy, hazinesindeki en fazla Bitcoin’e sahiptir. Büyük bir Bitcoin zulasına sahip bir başka halka açık şirket, Elon Musk'ın elektrikli otomobil şirketi Tesla. Temmuz ayında Musk, Tesla'nın yaklaşık 42.069 Bitcoin'e sahip olduğunu ima etti. Ayrıca “B Word” Bitcoin etkinliğinde hem kendisinin hem de diğer şirketi Spacex'in de Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.

Kaynak: Bitcoin News

Benzer Haberler
Abone Ol

Haberlerimizden anında haberdar olmak için abone ol!

Uyarı! Sitemizdeki içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Makelelerde ve haberlerde bahsedilen hiçbir şey, herhangi bir kripto varlığı satın almak ve satmak için herhangi bir türde talep, tavsiye, teklif veya onay teşkil etmez. Herhangi bir finansal piyasada alım satım yapmak risk içerir ve fon kaybına neden olabilir. Herhangi bir yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmalıdır.