Elon Musk'ın Tweeti, FLOKI’yi 24 Saat İçinde %900'den Fazla Artırdı

Elon Musk'ın Tweeti, FLOKI’yi 24 Saat İçinde %900'den Fazla Artırdı

Elon Musk bir süredir dogecoin (DOGE) hayranıydı ve birkaç kez geçmişte diğer meme tabanlı köpek kripto paralarına atıfta bulundu. Musk, bir tweet'te ve Twitter'da paylaşılan bir videoda "baby doge"a atıfta bulundu, Musk arabasına kadar eşlik edilirken "daddy doge" dedi. O zamanlar, "doge" adını veya "Shiba Inu" köpek türünü paylaşan 30'dan fazla doge benzeri madeni para vardı.

12 Eylül Pazar günü, Elon Musk yeni bir köpek yavrusu gelişini tweetledi ve mutlu bir şekilde “Floki geldi” tweetini attı. Şimdi elbette, tıpkı temmuz ayında Twitter'da paylaşılan baby doge ve daddy doge videosunun bahsettiği gibi, tweet kripto varlıkları açısından anlamsız. Bununla birlikte, sevimli bir Shiba Inu yavru fotoğrafının zararsız paylaşımına rağmen, Musk'ın tweet'i bir kez daha en az iki belirli kripto varlığının fiyatını etkiledi.

Örneğin, yalnızca son 24 saat içinde, token shiba floki (FLOKI) değerinde %969,5 gibi büyük bir artış gösterdi. FLOKI, yazı yazılırken birim başına 0,000000006177 ABD doları ile alınıp satılıyordu. FLOKI, "topluluğa ait" bir meme para birimi olarak kabul ediliyor ve web sitesi, jetonun "hiper deflasyonist" olduğunu söylüyor. Madeni paranın verileri, bir katrilyon FLOKI jetonunun basıldığını ve jetonların 18.847 adrese aktarıldığını gösteriyor.

Çok benzer bir ada sahip başka bir token olan floki inu (FLOKI), son 24 saat içinde %83,9 arttı ve şimdi birim başına 0,00003431 dolardan işlem görüyor. İstatistikler, basılmış 10 trilyon token olduğunu gösteriyor.

Her iki para birimi de aynı projeden kaynaklanıyor ve aynı web sitesini paylaşıyor, ancak shiba floki (FLOKI) tokenı bir Binance Akıllı Zincir (BSC) tokenı, floki inu (FLOKI) ise Ethereum tabanlı bir ERC20 tokenıdır.

Bugün, ERC20 FLOKI madeni parasının mevcut fiyatlarla 343.100.000 $ piyasa değerine sahip. FLOKI'nin Binance Akıllı Zincir versiyonu, mevcut döviz kurlarını kullanarak yaklaşık 6,1 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahiptir.

 

Kaynak: Bitcoin News

Benzer Haberler
Abone Ol

Haberlerimizden anında haberdar olmak için abone ol!

Uyarı! Sitemizdeki içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Makelelerde ve haberlerde bahsedilen hiçbir şey, herhangi bir kripto varlığı satın almak ve satmak için herhangi bir türde talep, tavsiye, teklif veya onay teşkil etmez. Herhangi bir finansal piyasada alım satım yapmak risk içerir ve fon kaybına neden olabilir. Herhangi bir yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmalıdır.